Ocenění pro město Hranice

27.8. 2020 Jiří Kudláček 475x

Některým městům se daří lépe a některým hůře. Vždycky, když o tom přemýšlím, tak si říkám, kde jsou ty pilíře toho, proč tomu tak je.

Město Hranice můžeme považovat určitě za město, kterému se v této chvíli daří a já myslím, že některé z důležitých věcí bych Vám teď mohl ukázat.

Město Hranice dlouhodobě pracuje na svých koncepcích. Má vypracovaný střednědobý plán rozvoje sociálních služeb. Má připravenou koncepci pro rozvoj města v oblastech SMART CITY. Můžeme se podívat na rozvojové programy, nebo energetickou politiku našeho města, která už je dotažena až tak daleko, že vyhodnocujeme každé měřidlo, které v tom městě je. Dělá to pro nás jmenovaná firma ENSYTRA a musím říct, že jsme spokojeni s tím, jaké jsou výstupy. Umožňuje nám to nejenom hodnotit ve městě veškeré procesy, ale také křivkově sledovat různé spotřeby a chování subjektů.

To co je důležité ale je, že tyto systémy jsou porovnávány také v rámci celé České republiky. A já si skutečně vážím toho, že v rámci celonárodního systému dnešního dne nám bylo uděleno poměrně významné ocenění společnosti MĚSTO PRO BUSINESS.

Byli jsme tedy touto celonárodní agenturou vyhodnoceni v Olomouckém kraji, jako třetí nejlepší ORP. To jsou všechno věci, které bychom mohli považovat za něco, kde bychom se chválili, ale já osobně se na to dívám tak, že je to záležitost procesu, který je  neustále potřeba vyhodnocovat, sledovat a nastavovat. A teprve poté, pokud ty pilíře veškeré fungují, tak začíná město být úspěšné.

To co si opravu přeji, je to, aby tyto zkušenosti jsme sdíleli nejenom s velkými městy, ale abychom se skutečně dívali okolo sebe i na malé obce. A moc bych si přál, aby těch 105 obcí, které jsou na okrese Přerov, aby fungovali a byly prosperující tak, jako Hranice

Komentáře