Jak může Přerov vyřešit otázku BEZPEČNOSTI?

20.9. 2020 Jiří Kudláček 201x

Dovolte mi, abych také promluvil. Byl jsem vyzván paní senátorkou.

Moje jméno je Jiří Kudláček, jsem starosta města Hranic a chtěl bych vám říct naše zkušenosti.

Tady zaznělo, že zhruba před 10 lety se začala bezpečnostní situace zhoršovat a já to mohu jenom potvrdit. Před 6 lety, když jsem nastoupil do funkce, tak to bylo v Hranicích stejné. Bylo velmi odvážné říci: Pojďme definovat, co to bezpečnost je a co se vlastně děje v tom samotném městě. Vyprovokoval jsem diskuzi, na které jsme jasně definovali, že máme drogy ve školách. Že máme lidi, kteří dováží pervitin a jiné záležitosti z Ostravska. Že máme lidi, kteří nám po nocích dělají nepořádek. Že nám nepořádek dělají herní automaty. Že nám Romové rozbíjejí koupaliště a jiné a jiné záležitosti.

V tento moment není snadné situaci vyřešit, takže jsme posadili před 6 lety ke stolu všechny složky. To znamená od sociální správy, bytové správy, kompletní policii, městskou, státní a jiné, včetně všech agentur, hospodských a jiných, kteří se na bezpečnostní situaci podílejí. Přijali jsme kvantum opatření před těmi 6 lety, ze kterých mohu jmenovat toto: Na plavecký bazén se dnes nedostane nikdo, kdo nedodržuje předpisy, máme tam dozor. Posílili jsme městskou policii počtem. Udělali jsme prohlídky ve školách a začali jsme provádět kompletní preventivní školení školáků s tím, že jakmile to objevíme, budou odcházet tito lidé ze škol. Rozšířili jsme kamerové systémy.

Kamerové systém dnes hlídají na sídlištích auta, hlídají centra, kde svážíme odpad a hlídají také veškeré zóny, kde se nám tyto problémy jednoznačně kumulovaly.

To co je třeba říct je, že to nebyl jednorázový akt, ale je to proces. A ten proces podle mého názoru by měl být zahájen velmi tvrdě i tady v Přerově, protože, přátelé, město, kde se lidé bojí chodit po nocích, kde se bojí o své děti a kde obchodníci opouštějí svoje krámky, je podle mého názoru město, které s bezpečností nemá nic společného.

Komentáře