Senátní volby 2020

10.8. 2020 Jiří Kudláček 116x

Pane starosto v pondělí 27. 7. jste předložil registračnímu úřadu návrh Vaší kandidatury na funkci senátora pro Přerovsko, jaké jsou vaše cíle.

Kandidatura na senátora PČR mi byla nabídnuta. Nejsem spokojen s řadou věcí, které v této zemi poškozují slušné lidi a veřejně je říkám. Můj názor je, že stát musí pracovat pro lidi. Pro mě je cílem zajištěný a spokojený občan.

Pokud by Vám lidé dali důvěru chystáte se opustit Hranice i funkci starosty.

Přesně naopak. Chci pracovat především pro lidi z Přerovska. Okresy v minulosti fungovaly velmi dobře a toto je příležitost přinést z Prahy i krajské úrovně maximum pro naši oblast, vesnice i města Přerovska.

Senát je ale především pojistka demokracie a strážce legislativy.

Dnes si vládnoucí úzká politická uskupení tvoří legislativu podle lobbyingu  vlastních firem nebo nadnárodních zájmů. Já chci pracovat především pro starosty obcí, kteří přesně vědí, co každá obec potřebuje, co lidem pomůže a co lidi poškozuje.

Takže v případě zvolení odejdete z funkce starosty Hranic.

Asi takto. Vždycky jsem kritizoval a kritizuji přijímání více funkcí. Takoví lidé sedí všude, berou nehorázné peníze a nemají čas pořádně na nic. V tomto případě bych ale rád dodělal vše co jsem rozpracoval v Hranicích, což je ještě na dva roky a pak se věnoval zastoupení  obcí na Přerovsku. Pokud by politické koaliční kluby v Hranicích navrhly jinou variantu budu ji respektovat. Variant je několik, odstoupit z funkce, přejít na funkci místostarosty nebo dokončit volební období.

Dají se tyto dvě funkce odpovědně a kvalitně zvládat.

Dosti složitě. Když pracujete v Praze nepracujete v Hranicích. Dnes to lze řešit přes videokonference i ostatní elektronická média. Nicméně museli by s tímto systémem práce souhlasit ostatní koaliční partneři.

Pane starosto Hranice v posledních letech vzkvétaly. Je připravena další generace to převzít.

Každý je nahraditelný. Já věřím, že jsme nasadili vysokou laťku na kterou další navážou a my neodcházíme. Chceme aktivně využít všeho co systém veřejné správy nabízí a proto za okres Přerov potřebujeme lidi na všech stupních. Funkce senátora je pro každý okres důležitá. Na této funkci, v krajském zastupitelstvu i obou komorách parlamentu by měli zasedat zkušení lidé, kteří prošli samosprávou. Kandidaturu jsem přijal, abych tyto zkušenosti zúročil pro naši oblast Přerovska a za to jdu bojovat.

Rozhovor publikoval časopis denik.cz zde

Komentáře